Ті-Джи енциклопедія

Альтернативні джерела енергії

Чому ж майбутнє за альтернативними джерелами? По-перше, вони відновлювані, тому не існує загрози скінченності цих ресурсів. По-друге, відносно безпечні. Альтернативна енергетика часто називається «зеленою», оскільки розробники намагаються використовувати технології, які дозволяють скоротити шкідливий вплив енергетичної промисловості на довкілля, а отже, на здоров’я людини.

Дізнатись більше
 

Батарейки

Напевно, ви звертали увагу, що на всіх приладах, які використовують батарейки, маркування повідомляє: не можна викидати у сміттєве відро! А куди ж викидати? І чому?

Дізнатись більше
 

Вікна – це розкіш

Архітектурні розкопки та знахідки свідчать про те, що вікна мають історію довжиною у 8 тисяч років, або навіть більше. Починалося все зі звичайних дірок у стелі над вогнищем, потім з’явилися маленькі отвори у стінах, пізніше їх навчилися захищати риб’ячим чи воловим пузирем, слюдою, віконницями

Дізнатись більше
 

Вода: чи вистачить усім

І куди ж ми без води? Ані попити. Ані поїсти. Ані посуд помити за собою… (це вже для свідомих)
Щасливчики мають воду прямо в помешканні – чи то з центрального водогону, чи з індивідуальної свердловини на подвір’ї. Однак не слід забувати, що в Україні й досі залишається чимало осель, жителі яких досі, як і сто, двісті, триста років тому користуються водою з колодязів, а в туалет бігають на двір.

Дізнатись більше
 

Глобальна зміна клімату

Зміна клімату – явище природне. Щорічно кожен зі свого куточка планети спостерігає, як змінюються сезони: одні навесні ховають теплі шапки та рукавиці й дістають купальники, інші готують парасольки, а хтось щільніше кутається від спеки в цупкий одяг.

Дізнатись більше
 

Екобудинок

Екологічний будинок, або екобудинок – це не просто помешкання, а ціла філософія. При чому її прибічниками повинні бути не лише архітектори, конструктори і будівельники, але й самі мешкан. Споруджений з дбайливо дібраних будівельних та оздоблювальних матеріалів, екобудинок нагадує курорт.

Дізнатись більше
 

Енергія як фізичне явище

З точки зору фізики, енергія – це здатність будь-якого тіла або об’єкта виконувати дії.
Якщо енергія є, то об’єкт рухається, «живе», штовхає, тягне, летить тощо. Але це зовсім не
означає, що нерухоме тіло залишається без енергії.

Дізнатись більше
 

Енергія. Що це таке.

Почнімо з того, що слово «енергія» люди вживали вже у часи Аристотеля. Нашим сучасникам, на відміну від давніх греків, добре відомо, що літаки літають, автомобілі їздять, заводи працюють завдяки енергії. Енергія нам необхідна для того, щоб увімкнути світло, комп’ютер, телек. Про активну людину ми звикли говорити «енергійна».

Дізнатись більше
 
Світлі думки

Ну про що ж можуть бути світлі думки Ті-Джи Дому? Звичайно, про те, як зекономити ресурси і вберегти природу від нищення, а людей і тварин від голоду, хвороб і негараздів. Ну і безперечно, при цьому жити комфортно, весело й екологічно.

Корисних порад не може бути забагато :)

 

Як заощаджувати, керуючи звичайною автівкою

Усі, хто за кермом, вважають себе добрими водіями. Проте завжди є куди рости! Вдосконаливши свої навички водіння, кожен може навчитися зменшувати витрати пального.

Дізнатись більше
 

Не марнуйте воду

Підраховано, що третина води в побуті витрачається марно. Щоб запобігти втратам, перевірте та відремонтуйте труби та сантехніку. Пам’ятайте, що із крана, яки капає, витікає 60 літри води на добу або 1800–1860 літрів на місяць. Установіть лічильники води, щоб простежити за витратами.

Дізнатись більше
 

Бережіть тепло

Будинки втрачають чверть тепла через дах. Отже, під час ремонту або заміни даху обов’язково скористайтеся ізоляційними матеріалами. Товщина ізоляції горищних приміщень повинна бути не меншою 25 см.

Дізнатись більше
 

Економте електроенергію

Використання сонячного світла – це один із найсуттєвіших резервів економії електроенергії. Використовуйте більше природного світла, коли це можливо. На вулиці почало темнішати – подумайте, можливо, настав час для вечірньої прогулянки або вже час подумати про сон? Стало важко читати? Спробуйте сісти ближче до вікна.

Дізнатись більше
 

Живіть за законами Teenergy

Раз на тиждень замість того, аби здійснити коротку подорож машиною, прогуляйтеся. Також дотримуйтесь таких порад: слідкуйте за тим, аби шини вашого автомобіля були правильно наповнені повітрям та переключайте передачі трохи раніше, щоб заощадити пальне.

Дізнатись більше
 

Куховарте ощадливо

Електроплита – найбільш витратний з усіх електроприладів. Якщо телевізор споживає на рік десь 300 кВт*год, холодильник – 450 кВт*год, то електроплита – більше 1000 кВт*год. Тому правильне користування електроплитою є одним з головних засобів економії електроенергії.

Дізнатись більше
 
Ті-Джи відео

Фотопошта