Читалка >>

Не марнуйте воду

Відремонтуйте сантехнику

Підраховано, що третина води в побуті витрачається марно. Щоб запобігти втратам, перевірте та відремонтуйте труби та сантехніку. Пам’ятайте, що із крана, яки капає, витікає 60 літри води на добу або 1800–1860 літрів на місяць. Установіть лічильники води, щоб простежити за витратами.

Придбайте економічну сантехніку

Коли ви обираєте нову сантехніку для ванної кімнати, є безліч можливостей економії води, а отже й енергії. Водозберігаючі насадки для душа, унітази з малим або двокнопковим зливом тощо зможуть зменшити витрати води вдома. Так, наприклад, унітаз з двома режимами зливу (повним та економічним) допоможе зекономити десь 15 літрів води на добу для родини з трьох осіб.

Душ, а не ванна

Щодня приймайте душ замість ванної. Так лише за тиждень ви зекономите 1400 л води. Та й психологи радять митися під проточною водою.

Наповніть їх!

Переконайтеся у тому, що ваша посудомийна та пральна машини заповнені, перш ніж їх включати. І не забувайте використовувати водо- та енергозберігаючий режим.

Проточна вода – миттю не допомога

Не мийте посуд під проточною водою, а натомість набирайте її в раковину. Для миття овочів та фруктів також наберіть воду в раковину або велику миску. Для наповнення раковини або миски вам знадобиться лише три літри води, в той час як під час миття овочів або посуду під проточною водою витрачається близько 15 літрів води щохвилини.

Ощадливе чищення

Вимикайте воду, поки чистите зуби, голитесь або вмиваєтесь, та користуйтеся холодною водою, коли вам не потрібна гаряча. Так ви зекономите до 9 літрів води на день.

Не поспішайте випліскувати «використану» воду

Спробуйте використати воду, яка не була використана у первісних цілях. Наприклад, полийте домашні рослини водою, що залишилася у стаканах, або у мисці з водою вашого домашнього улюбленця.

І ще (для власників будинків)

Кожного року на покрівлі вашого дому збираються тони літрів води, які потім йдуть прямісінько у стічні жолоби. Купіть діжку для дощової води –ви зможете використовувати дощову воду для поливу чи миття машини. До речі, дощова вода краще підходить рослинам, ніж вода з-під крану, оскільки вона є м’якшою.