Стратегія teenergy – це впровадження принципу енергоефективності повсякденно. Для цього можна використовувати безліч практик. І не треба враз змінювати всі звички. Варто лишень почати, і ми вже піднімемося на іншу сходинку розвитку і зменшимо залежність родини від енергозабезпечення. Адже енергоефективні практики в нашій оселі це:
- менші рахунки за комунальні послуги, а отже ми не будемо сильно залежати від підвищення комунальних тарифів;
- зменшення викидів вуглекислого та інших парникових газів в атмосферу, і ми знизимо наш вплив на довкілля та запобігатимемо зміні клімату;
- підвищення комфортабельності, тому що мікроклімат в домівці значно покращиться.
То ж давайте подумаємо, що допоможе нам жити в стилі teenergy:
Звикайте жити по-новому
Якщо змінити власні звички енергоспоживання та застосовувати принципи енергозбереження, середньостатистична родина може зберегти від 25% коштів, які витрачаються на енергозабезпечення. Iз розумом регулюйте температуру в кімнаті, вимикайте світло та електроприлади, якщо ви не використовуєте їх, використовуйте менше води та сушіть білизну не в сушці. Крок за кроком ви зможете створити власний екобудинок. I не повірите, як мало зусиль при цьому необхідно докласти.
Обирайте енергоефективні прилади
Холодильник, телевізор, пральна машин, навіть лампочки – найчастіше найменш енергоефективні прилади в нашій оселі, а ми можемо зробити їх більш енергопривабливими. Подивіться мої підказки щодо енергоефективного використання побутової техніки та освітлення І не забувайте, що залишені в режимі засинання комп’ютери та розважальні електропристрої все одно споживають певну кількість «фантомної» енергії.
Бережіть взимку тепло, а влітку – холод
Втрати теплого чи холодного повітря – це результат недосконалої ізоляції вікон, дверей тощо. Перевірте, чи є у вашому домі такі «повітряні дірки» та заізолюйте їх. Тим самим зможете уникнути небажаних протягів та зменшити кількість забруднюючих речовин, які потрапляють до квартири з вулиці.
Використовуйте сонцевідштовхуючі екрани або навіть звичайні штори замість того, щоб вмикати кондиціонери та вентилятори. Використовуйте теплу воду із розумом. Якщо у вас стоїть водонагрівач, знизьте температуру термостату, а також не забудьте його утеплити. Адже тоді до 40% енергії не буди витрачатися в нікуди через втрати тепла.
Полюбіть органічну їжу
Сьогодні ми частіше ходимо в магазин за продуктами, а дозвілля проводимо біля улюбленого електронного «товариша» замість того, щоб їздити на дачу. Виділіть декілька годин для вирощування овочей, ягід та фруктів. I ви будете впевнені на 100% у безпечності вашої їжі. Не забудьте про те, що добриво ви також можете робити самотужки. Або шукайте виробників органічних продуктів поблизу від місця проживання і купуйте продукти харчування в них.
Не марнуйте сміття
Звичайно ми не можемо зовсім не викидати сміття, але можемо правильно із ним поводитися. Зменшуйте кількість сміття, не використовуйте товари одноразового вжитку, використовуйте речі повторно, сортуйте свої відходи. Тим самим ви не тільки зменшите свій вплив на довкілля, але й заробите зайву копійку на нову комп’ютерну гру. А ця «копійка» зберігатиме ресурси та енергію.
Крутіть педалі, а не тисніть на гальма
На невеликі відстані можна ходити пішки, доїхати на роликах або на велосипеді. Невикористане паливо – це менше витраченої енергії та менше викидів парникових газів. Для пересування містом використовуйте громадський транспорт. До речі, найпрогресивніші підлітки європейських країн їздять до школи на велосипедах.
Дізнавайтеся більше щодня
Життя не стоїть на місці. I якщо сьогодні ми ще не маємо змоги використовувати «зелені» джерела енергії, то завтра в нашому регіоні може відкритися нова вітрова або сонячна електростанція. Якщо сьогодні для того, щоб викинути сортоване сміття, треба їздити через усе місто, то завтра контейнери для роздільного збору з’являться поблизу дому, а небезпечні відходи прийматимуть відповідні екологічні служби або магазини. То чому б вам не дізнаватися про нові можливості першими та стати піонерами енергоефективного та екологічно безпечного розвитку в вашому районі?