Утепліть горище
Будинки втрачають чверть тепла через дах. Отже, під час ремонту або заміни даху обов’язково скористайтеся ізоляційними матеріалами. Товщина ізоляції горищних приміщень повинна бути не меншою 25 см.
Утепліть стіни
Будинки втрачають третину тепла через стіни. Лише кілька годин потрібно, аби встановити теплоізоляцію стін. До того ж це легко зробити із зовнішньої сторони будинку. Така теплоізоляція може заощадити вам від 700 гривень на рік.
Утепліть підлогу
Завдяки теплоізоляції підлоги ви зможете зменшити рахунки за опалення та створити більше затишку у вашій оселі. Ви самі можете легко позбавитися щілин між дошками підлоги, скориставшись герметиком.
Встановіть вікна з подвійним або потрійним заскленням
До 20% загальних втрат тепла спричиняють негерметичні вікна. Вікна з подвійним або потрійним заскленням забезпечать надійний захист від протягів і зменшать втрати тепла до 50%. Скоротити на 8–15% втрати тепла взимку допоможуть також жалюзі.
Установіть тепловідбивні екрани
Стіна за радіатором може нагріватися до 50ºС. Шкода витрачати стільки тепла на розігрів цегли чи бетонних плит, особливо коли в оселі холодно. Закріпіть на стіні поза радіатором тепловідбивний екран з листка фольги, який буде відбивати тепло в приміщення та підвищить ефективність обігріву кімнати.
Закривайте штори
Щільно завісивши на ніч вікно шторами перед сном, ви також зможете зберегти чималу кількість тепла. Але пам’ятайте, що радіатори мають залишатися відкритими.
Провітрюйте правильно
Постійно відкрита кватирка, як це не дивно, охолоджує, а не провітрює. Якщо ж провітрювати кімнату «залпом», на короткий час широко відкривши вікна, то повітря в кімнаті встигне змінитися, але при цьому не встигне охолодити кімнату – поверхні у приміщенні залишаться теплими.
Регулюйте опалення
Якщо ви маєте індивідуальне опалення, зимою виключайте його незадовго до того, як підете спати: у такий спосіб, поки ви готуєтесь до сну, в оселі все ще буде тепло та затишно, але опалення не залишатиметься включеним усю ніч. Ви можете навіть запрограмувати опалення включитися за кілька годин до вашого пробудження, аби оселя встигла нагрітися.
Уникайте протягів
Установіть другі двері або повісьте завісу над вхідними дверима. Таким чином ви створите теплоізолюючий тамбур, що допоможе уникнути протягів.
Установлення заслінок від протягів також допоможе зменшити витік теплого повітря з приміщення і зберегти тепло у вашій оселі.
Умійте зігрітися енергоефективно
Використовуйте ковдру, яка відповідає погоді (легку ковдру – влітку, а теплу – взимку), аби зайвий раз не включати опалення (або кондиціонер).
Тримайте кілька ковдр біля ліжка, аби ви могли легко зігрітися вночі.
Подумайте про те, аби одягнути щось тепліше, перш ніж включати опалення.
У холодну погоду, перед тим як лягти спати, одягніть шкарпетки – вони допоможуть вам зберегти
приємне відчуття тепла у ліжку.
Щоб зігріти ліжко, радше використовуйте пляшку або грілку з гарячою водою, аніж електричну ковдру.