Від чого залежить апетит електроприладів?
В Україні з усієї кількості електроенергії, що споживається населенням, 40% припадає на електропобутові прилади. Розумники з’ясували, що 20% з них (тобто, 8% від загальної кількості) витрачені марно.Очевидно, що економити є куди Але з чого ж розпочати?
Те, скільки електроприлад «пожиратиме» електроенергії та наших грошей, виробникам відомо заздалегідь. Адже однією з важливих характеристик будь-якого приладу є кількість споживання електричної енергії за годину. І зрозуміло, що чим вищий цей показник, тим невигідніше його вмикати.
Однак, просто вказати скільки кіловат на годину потрібно холодильнику, пралці чи духовці для роботи замало. Потрібно ж із чимось порівняти! Тому в багатьох країнах заради «озеленення» як виробників, так і покупців, вже багато років використовується наочне маркування приладів за класами енергетичної ефективності.
В Україні таке маркування введене в обіг з 2010 року як добровільне, а з 2011 року – як обов’язкове. Відтепер усі побутові прилади повинні реалізовуватися з енергетичною етикеткою (наліпкою), яка містить інформацію про обладнання, результати конструкторських розрахунків енергоспоживання, протоколи випробування приладу.
Кожному приладу присуджується клас енергетичної ефективності. Усього їх сім: від А до G. Класи А і В означають низький рівень енергоспоживання, а класи F і G –високий. Наприклад, з розрахунку на 1 кг білизни пральні машини класу А споживають 0,19 кВт*год, класу В – до 0,23 кВт*год, класу С – від 0,23 до 0,27 кВт*год.
Виробники так втягнулися у ці змагання, що намагаються максимально скоротити енергоємність приладів. Довелося навіть вигадати нові класи енергетичної ефективності – А+ та А++, які означають іще менший рівень споживання електроенергії. Наприклад, холодильники класу А++ споживають до 30 кВт*год на рік, класу А+ – від 30 до 42 кВт*год на рік, а класу А – від 42 до 55 кВт*год на рік.
Етикетка з зазначенням класу енергетичної ефективності розміщується на видному місці: безпосередньо на приладі або на упаковці. Поруч із позначкою класу енергетичної ефективності на етикетці вказується рівень енергоспоживання приладом.
Тож, шукайте енергетичну етикетку і вибирайте прилади класів А, А+, А++.