Читалка >>

Як заощаджувати, керуючи звичайною автівкою

Усі, хто за кермом, вважають себе добрими водіями. Проте завжди є куди рости! Вдосконаливши свої навички водіння, кожен може навчитися зменшувати витрати пального.

Слідкуй за швидкістю. Найекономніше їздити 70–80 км/год. Збільшення швидкості призводить до збільшення споживання палива.

Слідкуй за дорогою. Пересувайся плавно, звертай увагу на знаки та дорожні умови, уникай швидкого гальмування або прискорення в останню хвилину.

Плануй свою подорож. Уникай заторів, дорожніх робіт, прокладай маршрут так, аби не блукати.

Стартуй одразу. Сучасні автомобілі розроблені таким чином, щоб можна було рушати з місця навіть у холодну погоду. Прогрівання автомобіля призводить лише до зайвого споживання палива.

Зменшуй опір повітрю. Керуй автомобілем лише з тими аксесуарами, які справді потрібні. Дахові багажники та утримувачі велосипедів впливають на аеродинамічні властивості автомобіля та зменшують ефективність споживання палива.

Зупиняй двигун. Коли спиняєшся більше ніж на хвилину, двигун краще повністю вимикати. Сучасні автівки майже не споживають палива, коли вони знову заводяться.

Контролюй кондиціонування. Використовуй кондиціонер тільки коли це справді потрібно, адже він «з’їдає» багато палива. Однак на великій швидкості все-таки краще кондиціонер: відчинене вікно збільшить аеродинамічний опір і, відповідно, споживання палива.

Перевіряй тиск у шинах. Шини мають бути накачані відповідно до рекомендацій заводу – виробника автомобіля. Це важливо не тільки для економії палива, а й для твоєї безпеки.

Корисно буває й переглянути звички користування автомобілем.

Ділися. Якщо тобі з кимсь їхати в один бік, навіщо використовувати різні автомобілі? Запропонуй друзям, сусідам чи знайомим ділитися: наприклад, сьогодні їдемо на вашій автівці, а завтра – на нашій. Так можна їздити на роботу, за покупками, у подорожі за місто. Веселіше, економніше, а головне – менше викидів СО2.

Не забувай про альтернативи. Більшість наших пересувань відбуваються в радіусі кількох кілометрів. Прогулянка пішки або на велосипеді не тільки внесе різноманіття, а й сприятиме зміцненню твого здоров’я (ну й бюджету заодно). Громадський транспорт може бути зручнішим, швидшим і дешевшим – навіть у далеких мандрівках, особливо якщо забронювати квиток заздалегідь.

Плануй розумно. Проаналізуй свої пересування впродовж тижня та поміркуй, як можна скоротити використання автомобіля. Наприклад, можна купувати продукти на тиждень за одну поїздку в супермаркет, а не кататися туди через день (а якщо через інтернет замовиш – ще й час збережеш). Або записатися до стоматолога та перукаря на один день, а дорогою ще й пиріжків бабусі завезти :)